Hakkımızda

RANAKAPLAN Akademi, bireylerin hedeflerine ve kişisel çözümlerine giden yolda onlara rehberlik ederek kendilerine ve içinde oldukları yapıya katkı sağlamak inancıyla yola çıkmış bir koçluk, eğitim ve gelişim merkezidir.
Kapsamlı, yaratıcı eğitimler ve koçluk uygulamalarıyla hizmet veren merkezimiz, pozitif değişim ile performans arttırımı sağlayarak yaşamsal başarıyı çok yönlü olarak kolaylaştırmak amacındadır.

EKİBİMİZ

GÖZDE AĞSEREN BAYIR

ICF ACC, PROFESYONEL KOÇ, EĞİTMEN, KURUCU MÜDÜR

Gözde Ağseren Bayır Kocaeli Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Öğrencilik yıllarında kurucu üyesi olduğu Toplumsal Sorumluluk Derneği’nde yönetim kurulu başkan yardımcılığı görevini sürdürdü. Bu süreçte Kocaeli’nin en büyük etkinliklerinden biri olan Hayal Akademisi ve Hayalleriyle Hayata Yön Veren Kadınlar projelerinin yürütülmesinden sorumlu oldu.

Aynı yıllarda RANAKAPLAN Akademi’de Profesyonel Koçluk Eğitimini ve diğer kişisel gelişim eğitimleri ile birlikte NLP Uzmanlığı eğitimini de tamamlayarak kariyerine bu çatı altında koç ve eğitmen asistanı olarak başladı. 3 yılın sonunda eğitmen oldu. 4 yıldır eğitmenlik görevine devam eden hocamız 7 yılı aşkın süredir birçok sosyal sorumluluk projesinin tasarlanması ve yürütülmesinde ve kurumsal koçluk çalışmalarında ağırlıklı olarak kalite eğitimlerinde görev aldı. Eş zamanlı Kocaeli Üniversitesi Tarih Anabilim Dalı, Tarih Bölümü’nde Yüksek Lisans Eğitimini tamamladı. İstanbul Üniversitesi Yönetim ve Strateji Doktora Programı’na devam etmekte. 

Gözde Ağseren Bayır, halen İstanbul, Denizli, İzmir ve Avrupa’nın birçok ülkesinde profesyonel koçluk eğitimleri vermekte. Eğitimcilik yolculuğunu kurumumuz çatısı altında sürdürürken, hedeflerinden biri olan “dünyanın her yerinde koçluk yapabilme” hayalini hayat arkadaşıyla kurmuş oldukları "Gezgin Koçlar" platformu ile gerçekleştirmeye başladı. 2018 yılında 43 ülkeye ulaştıkları bu hedefte 196 ülkede koçluk mesleğini duyurmak yolunda ilerlemekte olup Kadın Adayları Destekleme Derneği'nin Eğitim Komisyonu Üyesi ve ICF Türkiye Disiplin Kurulu Yedek Üyesi'dir.

SELMA KAHRAMAN BAT

ICF ACC, PROFESYONEL KOÇ, EĞİTMEN

1969 doğumlu Selma Kahraman Bat öğrencilik yaşamı boyunca Gölcük Ortaokulu, Barbaros Hayrettin Lisesi ve Gölcük Sporda profesyonel basketbol oynadı. Lisans eğitimi Eskişehir Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü olan girişimci hocamız uzun yıllar kurucusu olduğu HERO Network İletişim Hizmetlerinde yöneticilik yaptıktan sonra 2015 yılında eğitim sektörüne -kalbinin sesini dinleyerek- geçiş yaptı. Profesyonel Koçluk ve NLP başta olmak üzere pek çok kişisel gelişim temelli eğitimler ile birlikte Kişilik Psikolojisi eğitimini de bu süreçte tamamladı.
Kurumsal koçluk kariyerinde Yönetici Koçluğu çalışmalarına ağırlık veren hocamız RANAKAPLAN Akademi  bünyesinde, Ankara, Bursa, İzmit ve Antalya Profesyonel Koçluk ve NLP Practitioner Eğitimlerini vermektedir.

MİRAY DOKURER

ORGANİZASYON YÖNETİCİSİ (+90 542 441 83 41)

Kocaeli Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümünden mezun oldu. TEMA Vakfı ağaçlandırma çalışmalarında, Kocaeli Üniversitesi okul kulüpleri bünyesinde kardeş okullarda sosyal sorumluluk projelerinde, 2017 yılından bu yana Türk Eğitim Gönülleri Vakfı'nda gönüllü çalışmalar yapmaktadır. Türk Eğitim Vakfı Çağımızın Mesleği Koçluk sosyal sorumluluk projesinde kurumumuz ile tanıştı. Bireysel seanslar aldıktan sonra 2 yıl destek ekibimizde yarı zamanlı görev aldı.

Haziran 2019’da lisans eğitimini tamamladı ve organizasyon yetkilisi unvanı alarak tam zamanlı ekip kadromuza katıldı. Eğiticinin Eğitimi ve Profesyonel Koçluk Eğitimi aldı. Ağustos 2020'den beri organizasyon yöneticisi olarak görevine devam ederken, Yurttaşlık Derneği'nin yürüttüğü Yerel/Bölgesel Kamu Politikalarında Yurttaşın Sözü Projesi'nde Çevre Mühendisi/Uzman olarak yer almaktadır. Türk Eğitim Vakfı Kocaeli Şubesi Yürütme Kurulu üyesidir.

SEDA TÜRKÖZ

BİREYSEL SATIŞ ve MÜŞTERİ İLİŞKİLERİ UZMANI (+90 546 691 73 00 / +49 163 6847249 )

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nden mezun oldu. Öğrencilik yılları boyunca profesyonel olarak yüzücülük yaptı. TEMA Vakfı ağaçlandırma çalışmalarında görev alırken 10 yıla yakın süre boyunca barista ve kahve eğitimleri verdi. 

2017'de lisans eğitimini tamamladı ve kurumsal şirketlerde mimarlık yaptı. Mimarlık yaparken kendini tanıma yolcuğunda 2019 da Rana Kaplan Akademi ile tanıştı. 2020'de Profesyonel Koçluk Eğitimi ve NLP, 2021'de Eğiticinin Eğitimi olmak üzere kişisel gelişim ve mesleki eğitimlerini tamamladı.

2021 yılı itibariyle RANAKAPLAN Akademi bünyesinde başladığı kariyerine Bireysel Satış ve Müşteri İlişkileri Uzmanı olarak devam etmekte.

GİZEM TUNÇELİ

KURUMSAL SATIŞ ve İLETİŞİM SORUMLUSU (+90 532 587 44 89)

Kocaeli Üniversite İngilizce İşletme bölümünden mezun oldu. Üniversite eğitimi sırasında Amerika’da Boston Dil Enstitüsü’nün İngilizce yaz okulu programına 2015 ve 2017 yıllarında olmak üzere iki kez katıldı. 2018 yılında Erasmus Öğrenci Değişimi Programı sınavını başarıyla verip 3. sınıfın güz dönemini tamamlamak için İtalya Benevento’da bulunan Sannio Üniversitesi'ne gitti. Bu üniversitede Uluslararası Pazarlama, Yönetim ve Bütçe Planlama konularında eğitimini geliştirdi. Eğitim döneminde aldığı dersleri ve araştırma projesini başarıyla tamamladı. İtalya’daki eğitim deneyiminin yanısıra diğer Avrupa ülkelerini gezme şansı bularak bu ülkelerdeki sanat, tarih ve kültürel farklılıklar ile ilgili bilgilerini geliştirdi. Mezun olduktan sonra ise mesleki ve yönetim becerilerini geliştirmek için sertifika programlarına katılarak İşletme Yönetimi, Stratejik Yönetim, İleri Excel Eğitimi, Risk Tabanlı Düşünme Tekniği eğitimlerini aldı. 

2019 yılında lisans eğitimini tamamladı. 2021'de  RANAKAPLAN Akademi bünyesinde başladığı kariyerine Kurumsal Satış ve İletişim Sorumlusu olarak devam etmekte.