Hakkımızda

RANAKAPLAN Koçluk Merkezi, bireylerin hedeflerine ve kişisel çözümlerine giden yolda onlara rehberlik ederek kendilerine ve içinde oldukları yapıya katkı sağlamak inancıyla yola çıkmış bir koçluk, eğitim ve gelişim merkezidir.

Kapsamlı, yaratıcı eğitimler ve koçluk uygulamalarıyla hizmet veren merkezimiz, pozitif değişim ile performans arttırımı sağlayarak yaşamsal başarıyı çok yönlü olarak kolaylaştırmak amacındadır.

EKİBİMİZ

GÖZDE AĞSEREN BAYIR

ICF ACC, PROFESYONEL KOÇ, EĞİTMEN, KURUCU MÜDÜR

Gözde Ağseren Bayır Kocaeli Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Öğrencilik yıllarında kurucu üyesi olduğu Toplumsal Sorumluluk Derneği’nde yönetim kurulu başkan yardımcılığı görevini sürdürdü. Bu süreçte Kocaeli’nin en büyük etkinliklerinden biri olan Hayal Akademisi ve Hayalleriyle Hayata Yön Veren Kadınlar projelerinin yürütülmesinden sorumlu oldu.

Aynı yıllarda RANAKAPLAN Akademi’de Profesyonel Koçluk Eğitimini ve diğer kişisel gelişim eğitimleri ile birlikte NLP Uzmanlığı eğitimini de tamamlayarak kariyerine bu çatı altında koç ve eğitmen asistanı olarak başladı. 3 yılın sonunda eğitmen oldu. 4 yıldır eğitmenlik görevine devam eden hocamız 7 yılı aşkın süredir birçok sosyal sorumluluk projesinin tasarlanması ve yürütülmesinde ve kurumsal koçluk çalışmalarında ağırlıklı olarak kalite eğitimlerinde görev aldı. Eş zamanlı Kocaeli Üniversitesi Tarih Anabilim Dalı, Tarih Bölümü’nde Yüksek Lisans Eğitimini tamamladı.

Gözde Ağseren Bayır, halen İstanbul, Denizli, İzmir ve Avrupa’nın birçok ülkesinde profesyonel koçluk eğitimleri vermekte. Eğitimcilik yolculuğunu kurumumuz çatısı altında sürdürürken, hedeflerinden biri olan “dünyanın her yerinde koçluk yapabilme” hayalini hayat arkadaşıyla kurmuş oldukları "Gezgin Koçlar" platformu ile gerçekleştirmeye başladı. 2018 yılında 43 ülkeye ulaştıkları bu hedefte 196 ülkede koçluk mesleğini duyurmak yolunda ilerlemekte.

SELMA KAHRAMAN BAT

ICF ACC, PROFESYONEL KOÇ, EĞİTMEN

1969 doğumlu Selma Kahraman Bat öğrencilik yaşamı boyunca Gölcük Ortaokulu, Barbaros Hayrettin Lisesi ve Gölcük Sporda profesyonel basketbol oynadı. Lisans eğitimi Eskişehir Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü olan girişimci hocamız uzun yıllar kurucusu olduğu HERO Network İletişim Hizmetlerinde yöneticilik yaptıktan sonra 2015 yılında eğitim sektörüne -kalbinin sesini dinleyerek- geçiş yaptı. Profesyonel Koçluk ve NLP başta olmak üzere pek çok kişisel gelişim temelli eğitimler ile birlikte Kişilik Psikolojisi eğitimini de bu süreçte tamamladı.

Kurumsal koçluk kariyerinde Yönetici Koçluğu çalışmalarına ağırlık veren hocamız RANAKAPLAN Akademi  bünyesinde, Ankara, Bursa, İzmit ve Antalya Profesyonel Koçluk ve NLP Practitioner Eğitimlerini vermektedir.

ELİF TAŞDÖĞEN TOPAL

NEFES EĞİTMENİ, PROFESYONEL KOÇ

Eğitimi Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sosyal Medya Yöneticiliği olan Elif TOPAL, kariyerine 1998-2004 yılları arasında radyo-televizyon iletişim alanında program yapımcılığı ve sunuculuk görevleri ile başladı. 

2015 yılında RANAKAPLAN Koçluk Merkezi’nde Profesyonel Koçluk Eğitimini tamamlayarak 2016 - 2019 yılları arasında kurumumuzda koordinatörlük görevini yürüttü. Diğer taraftan kurum çatısı altında birçok sosyal sorumluluk projesinde profesyonel koçluk çalışmaları gerçekleştirdi. 

Ardından Nefes Koçluğu ve Nefes Eğitmenliği eğitim süreçlerini de tamamlayarak bu alanda eğitimcilik görevine başladı. Doğru Nefes ile Yaşam konulu semineri Kocaeli Kent Konseyi, Türk Eğitim Vakfı ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nde ve tüm eğitim noktalarımızda katılımcılarla buluşmaktadır.

MİRAY DOKURER

ORGANİZASYON YETKİLİSİ / +90 532 587 44 89

Kocaeli Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümünden mezun oldu. TEMA Vakfı ağaçlandırma çalışmalarında, Kızılay yardım ve kan bağışı günlerinde, Kocaeli Üniversitesi okul kulüpleri bünyesinde kardeş okullarda sosyal sorumluluk projelerinde, 2017 yılından beri Türk Eğitim Gönülleri Vakfı etkinliklerinde gönüllü çalışmalar yaptı. Türk Eğitim Vakfı Çağımızın Mesleği Koçluk sosyal sorumluluk projesinde kurumumuz ile tanıştı. Bireysel seanslar aldıktan sonra 2 yıl destek ekibimizde yarı zamanlı görev aldı.

Haziran 2019’da lisans eğitimini tamamladı ve organizasyon yetkilisi ünvanı alarak tam zamanlı ekip kadromuza katıldı.

SERPİL TUĞ

PROFESYONEL KOÇ, AKADEMİ AVRUPA SORUMLUSU / +4915778783605

1981 İstanbul doğumlu Serpil Tuğ, 8 yaşından itibaren Almanya’da  yaşamaya başladı. Lise eğitimini tamamladıktan sonra Hemşirelik Fakültesine geçebilmek için 1998 yılında Rotes Kreuz Krankenhaus’da hemşire yardımcılığı yaptı. 1 yıl boyunca Internatıonal Homecare ve Rehabilitasyon Kliniği’nde( Klaus Miehlke) görevine devam etti.

2000-2003 yılları arasında Vitos Krankenhaus'da (Psykiyatri Klinik) eğitimini tamamladı. Sağlık sektöründe çalıştığı süre içinde, vardiya sistemi olduğundan aile ve iş hayatını birlikte yürütebilmek için Yönetici Asistanlığı eğitimi aldı ve bu bölümü tamamlamak için 2007 yılından itibaren Eyalet Sosyal İşler Bakanlığı’nda 1 yıl boyunca iş güvenliği, sağlık departmanı ve insan kaynakları departmanında staj yaptı. Farklı alanlarda sunum-denetim-takip görevleri ile birçok seminer organizasyonları gerçekleştirdi.

Deutscher Kinderschutzbund’da Opstapie Projesi kapsamında eğitimler alarak sosyal statüsü zayıf ailelerin evlerinde ziyaret edilip okul öncesi çocuklarının gelişimi için anneler ile çalıştı. Aynı yıllarda Xenia International Project kurumunda okuma yazma bilmeyen ve Almanca diline hakim olmayan kişilere dökümantasyon hizmeti verdi. Wiesbaden  International  Frauennetzwerk yönetiminde yer aldı; sunum ve organizasyon hizmeti verdi. WIF Kadın ve Kızlar Buluşma Vakfı’nda Hayat Ağacı projesini yönetti.

2008-2019 yıllarında Wiesbaden Belediyesi’nde kamu yönetimi görevlisi ve muhasebe yetkilisi olarak çalıştı.

2014 yılında Bülent Gardiyanoğlu ile tanışarak kişisel gelişim alanında eğitimler almaya başladı.

2017 ve 2018 yıllarında kurumumuzda Profesyonel Koçluk ve NLP eğitimlerini başarıyla tamamladı ve bu süreçte akademimize gönüllü partnerlik görevini yürüterek donanımını arttırdı. 2019 Mayıs itibariyle RANAKAPLAN Akademi Avrupa Sorumlusu olarak aramıza katıldı.

Kurumumuzdan ve proje ortağımız olan İzgören Akademi’den geniş kapsamlı eğitimcilik eğitimlerini tamamlayan arkadaşımız kültürler arası iletişime katkı sağlamayı kendine misyon edinmiştir.

YURDAGÜL CENGİZ

Eğitmen, DUSOD (Doğaya ve İnsana Saygı Derneği) Kurucu, Belçika Çözüm Ortağımız


© 2014 RANAKAPLAN Koçluk Merkezi