NLP, yaşamımızda üzerinde düşünmeden, otomatik olarak gerçekleştirmiş olduğumuz algılama, düşünme ve davranış süreçlerini, bilinçli hale getirme ve geliştirmede etkin olarak kullanılan bir yöntemdir.


NLP’nin kelime açılımı İngilizce olan neuro linguistic programing’dir.

Neuro, görme, duyma, tat ve koku alma duyularımızı kullanarak, dış dünya ile ilgili deneyimlerimizi bilinçli ya da bilinçaltı düşüncelere dönüştüren nörolojik süreçlerle ilgilidir.

Linguistik, dilin, deneyimlerimize anlam kazandırmak ve bu deneyimleri kendimize ya da başkalarına iletmek için kullanımıyla ilgilidir. Dili kullanma biçimimiz, kimliğimizin ve düşünce biçimimizin dışa vurumudur.

Programlama, deneyimleri irdeleyerek oluşum basamaklarını belirlemek, hedefe ulaşmak için onları yeniden düzenlemektir. Elde ettiğiniz sonuçlar, onların siz ve başkaları üzerindeki etkileri kişisel programlamanın ürünüdür. Her davranış bir dizi düşünce ve tutum sonucu oluşur.

NLP Eğitimleri, zihnimizin işleyişi tanıyıp kullanarak başarılı olan kişilerin başarıya ulaşma yöntemlerini modellememizi sağlar. Böylece yapmak istediklerimizi yapabilir, olmak istediğimiz yere gelebilir, korku ve kaygılarımızdan özgürleşebilir, yaşamımızın mimarı olabiliriz. NLP eğitimleri ayrıca insanlararası iletişimin de çalışma sistemini öğreterek çevremizdekilerle ilişkilerimizi güçlendirmemizi sağlar.
Günlük hayatınızda, iş yaşamınızda, çocuklarınızla ilişkilerinizde kullanabileceğiniz bu sistemi öğrenmek istiyorsanız eğitim programlarımıza katılabilirsiniz.


NLP Practitioner Eğitimi

TARİH ve YER

10 Şubat 2020 tarihinde Ankara,

7 Mart 2020 tarihinde Wiesbaden/ALMANYA

17 Mart 2020 tarihinde Trabzon,

Süre: 4 gün

NLP MASTER EĞİTİMİ / WORKSHOP (ICF CCE)

11 Mart 2020 tarihinde  Wiesbaden/ALMANYA,

Süre: 2 gün© 2014 RANAKAPLAN Koçluk Merkezi